Refinancování úvěru ze stavebního spoření

Stavební spoření je velmi populární spořící produkt, který vám může pomoci při žádosti o hypoteční úvěr. Jestliže chcete například v příštích šesti letech stavět a žádat o úvěr u stavební spořitelny, stavební spoření se vám pravděpodobně vyplatí. Stavební spoření je vlastně spoření se státní podporou. Můžete získat podporu až ve výši 2000 Kč ročně. Jaké výhody tyto úvěry přinášejí? A jak je to s jejich refinancováním úvěru ze stavebního spoření?

Možnosti refinancování úvěru ze stavebního spoření

refinancování úvěru ze stavebního spořeníÚvěr ze stavebního spoření je úročen sazbou v rozmezí 3 až 6 %. Podmínkou pro takovýto úrok je dobré hodnocení banky, které je závislé na tom, kolik a jak často spoříte, na výši uspořené částky a na délce spoření (pro výhodnější podmínky většinou stačí 2 roky). Úroková sazba je pevná po celou dobu čerpání hypotečního úvěru. Ten ale můžete kdykoliv splatit, což je vnímáno jako velká výhoda. Za takovou platbu vám totiž nehrozí žádné nepříjemné poplatky nebo pokuty.

Peníze ze stavebního spoření je možné použít na koupi, výstavbu, opravu nebo modernizaci nemovitosti. Jestliže peníze ze stavebního spoření vyberete dříve, přijdete o státní podporu a budete muset zaplatit penále z cílové částky, která měla být naspořena.

Refinancování úvěru ze stavebního spoření je samozřejmě možné. Jeho výhodnost závisí na nesplacené částce, úrokové sazbě, době splácení a dalších parametrech. Jestliže ručíte nemovitostí, velkou roli hraje také její cena. Bezproblémové refinancování hypotéky – úvěru ze stavebního spoření není závislé na samotné výši, umožňuje ušetřit až několik stokorun každý měsíc. Tyto úvěry dnes nabízí například Českomoravská stavební spořitelna, Raiffeisen stavební spořitelna nebo Česká spořitelna.

One Response to Refinancování úvěru ze stavebního spoření

  • Jaroslav Gazda říká:

    Dobrý den. Mám překlenovaci hypoteční úver u stav. spořitelny Buřinka, asi 5 a půl roku. Jde úver refinancovat u České spořitelny. Děkuji