Refinancování americké hypotéky

Americká hypotéka je vlastně neúčelová půjčka, která je zajištěna nemovitostí. Finanční prostředky z ní získané můžete využít prakticky na cokoliv – to je její hlavní výhoda. Jako nevýhodu můžeme vnímat vyšší úrokovou sazbu či menší objem poskytnutých peněz. K refinancování americké hypotéky dnes přistupuje většina bank. Jelikož se jedná o standardní hypotéku splatnou v řádu několika desítek let, bylo by velmi nevýhodné, kdy by ji nebylo možné refinancovat.

refinancování americké hypotékyAmerická hypotéka v bodech

  • americká hypotéka je žádanou alternativou k tradičnímu hypotečnímu úvěru
  • můžete ji použít ke kterémukoliv účelu, nemusíte o něm banku ani informovat
  • americkou hypotéku je nutno zajistit nemovitostí – výše americké hypotéky je pak odvozena od hodnoty nemovitosti
  • jedná se o flexibilní půjčku, její úroková sazba je však vyšší než u účelového hypotečního úvěru

Jak probíhá refinancování americké hypotéky

K refinancování hypotéky je opět možné přistoupit jen s končící fixací úrokové sazby. Je dobré obrátit se na svou banku a zjistit, jaké podmínky nabízí, a poté kontaktovat konkurenci. Americkou hypotéku si díky jejímu refinancování můžete navýšit, změnit její úrokovou sazbu nebo upravit výši splátek. Jestliže však některá banka americkou hypotéku nenabízí, pravděpodobně nebude ochotna řešit ani její refinancování. V úvahu zde přichází pouze změnit stávající hypoteční úvěr na jiný typ.

One Response to Refinancování americké hypotéky

  • Renata Poláková říká:

    Dobrý den,chci se zeptat jestli je možné refinancovat hypotéku a půjčky do jedné a do jaké částky v procentech nemovitosti půjčite a jsem v registru pro pozdní platbu,potřebuji jednu splátku cca 17 tis.děkuji Poláková