Refinancování hypotéky u stávající banky

Jednou z možností, jak refinancovat svou hypotéku, je refinancování u banky, u které máte zřízen hypoteční úvěr. Pokud jste s jejími podmínkami obecně spokojeni, jen vám nevyhovují některé aspekty sepsané v úvěrové smlouvě, můžete se v období končící fixace na banku obrátit a požádat jí o refinancování.

refinancování hypotéky u stávající bankyKdy se rozhodnout pro refinancování

I pokud se rozhodnete u své banky zůstat, včas ji informujte, že budete chtít svou hypotéku refinancovat. Ideálně v době alespoň 1 měsíc (klidně i 2 až 3 měsíce) před koncem fixace. Jinak by vám banka nemusela vyjít vstříc a hypoteční úvěr byste mohli čerpat jen za prvotně sjednaných podmínek. Oslovení vlastní banky vám ušetří spoustu drahocenného času. Pokud chcete získat výhodnější podmínky, je to rozhodně nejlepší začátek.

Oslovení vlastní hypoteční banky

Nečekejte však, že vás hypoteční banka osloví sama od sebe. Obraťte se na ni vy a požádejte ji o nabídku nové úrokové sazby. Pokud vám však banka odmítne sdělit úrokovou sazbu, kontaktujte konkurenci. Nespoléhejte na nabídku na poslední chvíli, které už byste nemuseli stihnout využít.

Pokud vám banka úrokovou sazbu poskytne, můžete s ní ještě dále zkusit vyjednávat. Odkažte se například na konkurenční banku a uvidíte, co vám vaše banka nabídne. Zkuste se dostat do kontaktu přímo s hypotečním specialistou nebo s výše postaveným pracovníkem. Na nabídku refinancování hned nekývejte, dopřejte si čas na promyšlení.

V praxi je možné refinancovat běžnou účelovou hypotéku i využít možnosti refinancování americké hypotéky.

One Response to Refinancování hypotéky u stávající banky

  • Josef Matějů říká:

    Dobrý den. Rád bych se prosím informoval na možnost refinancování americké hypotéky u stávající banky, které jsem nalez na těchto stránkách. Výše zůstatku ke zplacení 253 000,- Důvod refinancování: Hrozba zesplatnění mého bezproblémově spláceného stávajícího úvěru kvůli insolvenčnímu řízení týkajícího se mé matky, která byla vedena k mému úvěru jako spoludlužník, na možnost snížení úrokové sazby v rozmezí 1-1,5 %, jak mi jej nabídla konkurence, na možnost vyvázání mé matky z úvěru atd. Děkuji předem za informace a přeji hezký den. Matějů Josef, Nové Město nad Metují.