Nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti

Zjistili jste, že vám v bance nechtějí poskytnout hypoteční úvěr a teď zvažujete své možnosti? Rozhodnout se můžete i pro nebankovní hypotéku na koupi nemovitosti. Dejte si ale dobrý pozor, kde si takový úvěr sjednáte. Podmínky pro vás totiž budou ne vždy tak výhodné, jak se může na první pohled zdát. Mnoho nebankovní společnosti provozuje pochybné praktiky, takže jejich klienti ještě často zabřednou do větších dluhů, než ve kterých byli na úplném začátku vztahu.

nebankovní hypotéka na koupi nemovitostiPřed sjednáním nebankovní hypotéky si vybranou finanční společnost prověřte. Prověrku rozhodně nepodceňujte. Hledejte informace na internetu – pročtěte si diskuzní fóra, nahlédněte do obchodního rejstříku. Mimo to se ptejte i ve svém okolí, zda s finanční společností nemá někdo zkušenosti. Jakmile budete mít hotovou nabídku na hypoteční úvěr, pořádně si ji prohlédněte a čtěte i mezi řádky. Zajímejte se o obchodní podmínky, sazebník poplatků i o obsah smlouvy, kterou předložte k posouzení nejlépe nějakému právníkovi.

Nebankovní hypotéka může být problematická

Nebankovní hypotéky se poskytují na celou řadu projektů. Můžete takto získat peníze nejen na koupi nemovitosti, ale i na její výstavbu. Obzvlášť pokud kupujete pouze pozemek, chtějte vědět, jak to bude s případným navýšením úvěru, až budete chtít začít stavět. Pokud by navýšení nebylo možné nebo bylo příliš drahé, možná byste museli zbytečně dlouho čekat, než vám skončí fixace. Nebankovní hypotéku doporučujeme fixovat na období maximálně 3 let, po kterém v případě nespokojenosti budete moci změnit poskytovatele půjčky.

Komentáře uzavřeny