Refinancování hypotéky mimo fixaci

Čerpáte hypoteční úvěr a zjistili jste, že byste potřebovali refinancovat dříve, než vám končí jeho fixace? Nezoufejte, tuto možnost samozřejmě máte. Refinancování mimo fixaci nabízí většina bank za sankční poplatek, který může činit i několik tisíc korun (většinou dle výši nesplacené části úvěru). Jestliže ale chcete svou hypotéku třeba celou doplatit, takový krok vám může vyjít i výhodně.

refinancování hypotéky mimo fixaciDoporučujeme vám si spočítat, kolik zaplatíte na úrocích a tuto částku srovnat právě se sankcí od banky. Zejména v prvních letech čerpání úvěru se doplacení hypotéky může vyplatit. Celkově totiž bance dáte navíc několik stovek tisíc až milionů korun navíc.

Můžete hypotéku celou splatit? Spočítejte si výhodnost

Refinancovat mimo fixaci můžete také tehdy, když nejste spokojeni se službami své banky. Během refinancování totiž můžete převést hypotéku jinam. Pokud již splácíte třeba 10 let, konkurenční banky si váš úvěr jistě rády vezmou. Jestliže jste ale teprve na začátku splácení, na místě je opatrnost. Po dvou až třech letech vaše bonita v očích bank výrazně nestoupla, a pokud jste měli problémy jen se získáním úvěru, raději nic neriskujte.

Při refinancování hypotéky mimo fixaci určitě doporučujeme využít služeb hypotečního poradce, který vám poradí, co podniknout dále. Zjistí, která banka by vám aktuálně mohla nabídnout výhodné podmínky a prověří, zda by se vám refinancování hypotéky mimo fixaci vůbec vyplatilo.

One Response to Refinancování hypotéky mimo fixaci

  • Miroslav Žilinčík říká:

    Dobrý den,
    banka mi nechce zkrátit dobu splácení hypotéky bez fixace, je to podle zákona v pořádku?

    děkuji