Refinancování hypotečního úvěru u Komerční banky

Komerční banka je jednou z nejvyhledávanějších bankovních institucí, a to ať už se jedná o bankovní účty či úvěry. Hypotéku si u ní můžete nejen zřídit, ale také refinancovat. Jaké podmínky pro refinancování hypotečního úvěru tedy Komerční banka aktuálně nabízí?

Možnosti refinancování u Komerční banky

refinancování hypotečního úvěru u Komerční bankyKomerční banka se v refinancování zaměřuje především na klienty jiných bank. Při konsolidaci hypotéky musí být splněny standardní podmínky pro refinancování. Dále je potřeba, aby účelem hypotečního úvěru byla investice do vlastní nemovitosti. Minimální výše úvěru činí 200 tisíc korun, maximální je omezena LTV. Doba splatnosti se pohybuje od 5 do 30 let.

Pokud refinancujete svou hypotéku u komerční banky, budete ji moci využít jednorázově či postupně. S čerpáním budete moci začít do 6 měsíců od podpisu úvěrové smlouvy. Úroková sazba refinancované hypotéky je stanovena fixně na 1 rok až 10 let či na 15 let. Hypoteční úvěr je vždy zajištěn zástavním právem k nemovitosti.

Výhody refinancování u Komerční banky

Výhodou například je, že u komerční banky neplatíte poplatky spojené s konsolidací původního hypotečního úvěru. Své příjmy nemusíte dokládat, pokud nová splátka bude ve stejné či nižší výši než u stávajícího úvěru, dále pokud smlouva byla uzavřena minimálně před 34 měsíci a úvěr byl anuitivně splácen alespoň 12 měsíců. Zároveň banka požaduje, abyste neměli žádný záznam v dlužných registrech.

Komentáře uzavřeny