Důvody pro refinancování hypotéky

Jaké jsou nejčastější důvody pro refinancování hypotéky? Končí vám doba fixace hypotéky a přemýšlíte o převedení svého úvěru k jiné bance? Tuto možnost určitě zvažte. Ověřte si však, že se vám skutečně vyplatí.

důvody pro refinancování hypotékyÚroková sazba, doba splatnosti, výše splátek

Důvodů pro refinancování hypotéky může existovat hned několik. Prvním z nich je možnost získání výhodnější úrokové sazby, než tomu je u vaší současné hypotéky či banky. Úroková sazba se fixuje na několik let, je tedy pochopitelné, že se během té doby situace na hypotečním trhu změní. Dalším aspektem, který rozhoduje o refinancování hypotéky, je doba splatnosti. Chcete svou hypotéku splatit nebo naopak prodloužit dobu jejího splácení a snížit si tak své měsíční splátky? Oboje je možné. Splatnost hypotéky může být stanovena až na 40 let, záleží však na konkrétní bance.

Změna podmínek smlouvy

Často klienti chtějí upravit nějaké konkrétní podmínky hypoteční smlouvy, i to je možné provést v rámci refinancování. Jedná se například o přechod z pohyblivé sazby na fixní, navýšení hypotečního úvěru (obecně změna výše hypotéky) nebo zrušení určitých sjednaných položek, kterých u jiné banky už nebude třeba.

Dbejte však na to, abyste svou hypotéku pravidelně spláceli a nebyli nijak pokutováni. V opačném případě byste se mohli ocitnout v registru dlužníků a přechod s hypotečním úvěrem k jiné bance by byl výrazně složitější.

Komentáře uzavřeny