Hypotéka na rekonstrukci

Pokud máte v plánu rekonstrukci či modernizaci svého bydlení, tak i vy můžete zažádat o hypoteční úvěr. Hypotéky nejsou poskytovány jen na koupi a výstavbu nemovitostí, peníze můžete investovat i do majetku, který již vlastníte. Jak o takovou hypotéku žádat? A jaké specifické podmínky jsou s ní spojeny? Odpovědi na tyto otázky zjistíte na následujících řádcích.

hypotéka na rekonstrukciŽadateli o hypotéku na rekonstrukci banky víceméně nabízejí stejné podmínky jako tomu, kdo žádá o úvěr na výstavbu či koupi nemovitosti. Vlastníci nemovitosti si tedy opět mohou půjčit až do výše 100 % zástavní hodnoty – takové úvěry však banky nabízejí spíše sporadicky a za velmi vysoké úroky. Úvěr na rekonstrukci nemovitosti je možné často doplnit neúčelovou částí, která vám poslouží pro financování nového vybavení a zařízení v domácnosti.

Specifika hypotéky na rekonstrukci nemovitosti

Mnoho bank poskytuje hypoteční úvěry až o 20 % vyšší než je odhadovaná cena rekonstrukce. Stavební firma totiž může stanovený rozpočet lehce překročit a takto budete mít jistotu, že máte k dispozici určitou finanční rezervu, jež můžete v případě potřeby využít.

Jaké doklady musíte své bance doložit? Je potřeba donést potvrzení o příjmech a podklady k nemovitosti, která bude použita pro ručení (ať už to je ta rekonstruovaná nebo jiná). Dále je potřeba donést výpis z katastru a často doložit i odhad hodnoty domu. Nutnost stavebního povolení závisí na charakteru prací, které se budou provádět.

Komentáře uzavřeny