Refinancování půjček

Refinancování půjček se v současné době těší velké oblibě. Refinacovat totiž můžete nejen hypoteční úvěry, ale také jiné formy krátkodobých a dlouhodobých půjček. Obecně je možné refinancovat všechny úvěry a půjčky, které souvisejí s nemovitostmi (záleží však i na tom, zda vaše banka refinancování nabízí). Oblíbené je i refinancování neúčelových půjček – například takzvaných amerických hypoték.

Refinancovat rovněž můžete náklady, které s refinancováním a investicemi do nemovitosti souvisejí – například různé poplatky za služby poskytované bankou, právní servis a realitní asistence.

refinancování půjček

Co vše je možné refinancovat a do jaké výše

Refinancování půjček je možné až do 100 % hodnoty zastavované nemovitosti, pokud je nemovitost využita. Minimální ani maximálně výše není nijak omezena. Například banka Air Bank nově nabízí refinancování spotřebitelských úvěrů, které nejsou zajištěné movitou či nemovitou věcí – vyjma hypoték, leasingů, kontokorentů a kreditních karet. Úvěr by měl být ve výši do 400 tisíc Kč a jeho splatnost by se měla pohybovat v rozmezí 6 až 96 měsíců. Podmínky bank jsou však v tomto ohledu velmi individuální.

Doporučujeme tedy pohledat na internetu, kde najdete kalkulátory, ve kterých si můžete spočítat, zda a kde se vám refinancování půjčky vyplatí. Snadno tak sáhnete po té nejvýhodnější nabídce. Refinancování si mnohdy můžete domluvit i online nebo se samozřejmě rozhodnout pro osobní schůzku s bankovním poradcem.

Tip pro vás: Možnost vyhlásit osobní bankrot začíná sepsáním žádosti na oddlužení fyzické osoby, která se podává insolvenčnímu soudu. Ten následně rozhodne o schválení či zamítnutí dané žádosti a dalším postupu při oddlužení.

Komentáře uzavřeny