Hypotéka na družstevní byt

Družstevní byt je takový, který vlastní bytové družstvo a to ho svým členům jen pronajímá. Pokud se takový byt rozhodnete koupit, převede se na vás podíl v družstvu, který je spojený s užívacím právem. Riziko při koupi takového bytu přestavuje samotné družstvo, které když se dostane do finančních problémů, může o byt přijít. Hypotéka na družstevní byt je dnes celkem běžným úvěrem na bydlení. Ve své nabídce ji má celá řada hypotečních bank.

hypotéka na družstevní bytAčkoliv v případě koupě družstevního bytu, nemůžete bance nabídnout ručení tímto bytem, v mnoha případech se bez něj dnes obejdete. Dříve bylo často nutné nabídnout bance k ručení jinou nemovitost. Hypotéku na družstevní byt získáte u České spořitelny (zde jsou odlišné podmínky než u ostatních bank), dále také u Hypoteční banky, ČSOB nebo Komerční banky.

Ne všechny banky nabízejí hypotéky na družstevní byty

Česká spořitelna požaduje převedení bytu během 12 měsíců do osobního vlastnictví. Po tomto převodu je možné bytem ručit. Nastává zde tak přechodné období a čerpá se zde úvěr se standardní úrokovou sazbou. Hypoteční banka oproti tomu umožňuje čerpání tzv. předhypotečního úvěru, který se následně splatí klasickým hypotečním úvěrem. Opět je zde nutné nechat si převést byt do osobního vlastnictví.

Komentáře uzavřeny